html

آموزش تگ a

آموزش تگ a
برای لینک دادن به نوشته ها از تگ a استفاده میکنیم فقط با استفاده از خاصیت href لینک مربوطه را به نوشته مربوطه متصل میکینم ، روش استفاده از این تگ به شکل زیر است :

<a> سایت </a>
 
 
<a>
سایت فناوری نوین
 
</a>

هر دو روش بالا برای نوشتن تگ صحیح میباشد.

برای تگ بالا میتوان از خصوصیات title ، style ، id استفاده کرد

خصوصیت id میتواند به این تگ یک نام منحصر به فرد بدهیم تا در صورت لزوم بتوانیم به این تگ دسترسی داشته باشیم و یا آن را از طریق برنامه تغییر دهیم ، مثلا اگر دکمه ای را درون سایت خود قرار دهیم و قرار است کاربر با کلیک روی این دکمه شاهد تغییراتی در این تگ باشد میبایست برای آن دکمه برنامه ای بنویسیم که این تگ را تغییر دهد ، از این رو روش شناسایی این تگ در برنامه از طریق Id آن میباشد.

خصوصیت title برای قرار دادن توضیحاتی برای این تگ است که کاربر با نگه داشتن موس خود روی خروجی این تگ ، آن نوشته را برای لحظاتی مشاهده کند.

خصوصیت style برای استفاده از کدهای زبان css در این تگ استفاده میشود که زبان css هم برای تغییرات ظاهری در کدهای html استفاده میشود ، به زودی زبان css هم در سایت آموزش داده خواهد شد.

به کد زیر توجه کنید :

<a id="mohammad" title="آموزش" style="color:red" href="http://google.com" target="_blank" >
 
تست خاصیتهای تگ a 
 
</a>

خروجی کد بالا به شکل زیر است ، موس خود را روی نوشته خروجی نگه دارید تا کلمه آموزش نمایان شود.

تست خاصیتهای تگ a

در اینجا فعلا id با مقدار mohammad کاربردی ندارد اما بعدا میتواند در برنامه نویسی استفاده شود.

در قسمت استایل هم فقط به زبان css گفته ایم که این تگ را با رنگ قرمز نمایش دهد.

خاصیت href برای قرار دادن لینک است و خاصیت target نیز که میتواند مقدارهای _blank یا _self بگیرد برای مشخص کردن این است که لینک در صفحه جدید باز شود یا در صفحه قبلی

در این مثال شما اگر روی کلمه تست خاصیت تگ a کلیک کنید سایت گوکل در صفحه جدید باز میشود. فناوری نوین کازرونفناوری نوین کازرون

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن