ترفندهامطالب ویژه

ساخت کاربر محدود (برای کودکان)

ساخت کاربر با محدودیت
کاربر مخصوص کودکان

شاید تا کنون به این فکر افتاده باشید که استفاده ی کودکان را از رایانه  برسی یا مدیریت صحیح کنید و حتی سیستم را زمان بندی که در ساعات خاصی از روز قابل استفاده باشد و یا اجازه ی سرچ را در موتور های جستجوگر محدود کنید.خوشبختانه در ویندوز ۱۰ این قابلیت تعبیه شده و باعث میشود که شما به راحتی بر روی سیستم خو مدیریت داشته باشید.

امروز در این مطلب قصد دار یم این طرفند را آموزش دهیم.

آموزش ساخت کاربر محدود (برای کودکان):

مرحله اول : برای شروع به قسمت Settings ویندوز ۱۰ برید.(میتوانید از استارت منو این گزینه را پیدا نمایید)

setting

مرحله دوم : سپس در پنجره ویندوز وارد بخش Accounts  شوید.

accounts

مرحله سوم : حال در صفحه جدید می‌بایست وارد بخش Family & other users شده و بر روی گزینه Add a family member کلیک نمایید.

Add-kids-account

مرحله چهارم : در این مرحله دو انتخاب پیش رو دارید، اگر قصد ساخت اکانت برای افراد بزرگسال خانواده را دارید گزینه Add an adult و اگر قصد ساخت اکانت برای کودک خود را دارید، گزینه Add a child را انتخاب نمایید. (در صورت دلخواه می‌توانید ایمیل فرد را نیز وارد نمایید.اگر شخص مورد نظر دارای ایمیلی نمی‌باشد، پس از انتخاب گزینه مورد نظر بر روی نوشته آبی رنگ زیر کادر ایمیل کلیک نمایید.)

new-kids-account

مرحله پنجم : اکنون وارد بخش تنظیمات اکانت ساخته شده گشته اید. در این مرحله شما می‌توانید به اعمال محدودیت هایی در جهت استفاده فرزند خود از کامپیوتر نمایید.

آخرین فعالیت ها

به واسطه فعال کردن بخش Activity reporting، شما قادر خواهید بود تا تمامی فعالیت‌های کودک خود را زیر نظر بگیرید. این فعالیت‌ها در قالب یک گزارش به ایمیل شما فرستاده خواهد شد.

Recent-activity

وب گردی

از طریق فعال کردن گزینه Block Inappropriate websites، مرورگر‌های اینترنتی ویندوز اکانت کودک خود را به محیطی کاملاً سالم و خانوادگی تبدیل نمایید. این قابلیت تمامی محتوای مخصوص بزرگسالان، جستجوی آزاد بینگ و قابلیت inPrivate browsing را مسدود می‌نماید.

web-browsing

اپلیکیشن‌، بازی‌ و رسانه ها

در صورتی که گزینه Block inappropriate apps and games را فعال نمایید، کودک شما قادر به دریافت اپلیکیشن‌ها، بازی ها و فایل‌های رسانه ای مخصوص بزرگسالان نخواهد بود. همچنین می‌توانید با وارد کردن رده سنی کودک خود، به فروشگاه ویندوز دستور دهید که فقط بازی‌های مخصوص سن ایشان را نمایش دهند.

apps-and-games

زمان استفاده

همچنین در این تنظیمات، با فعال نمودن گزینه Set limits when my child can use devices شما به ویندوز خود برنامه ای مشخص را اعلام می‌نمایید تا کودک شما در ساعت‌هایی که توسط شما تعیین شده است قادر به استفاده از کامپیوتر شخصیتان باشد.

limit-screen-time

فناوری نوین کازرون

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن