مطالب ویژه

عمر دی وی دی رایتر رایانه خود را دو برابر کنید

این نکته شاید کار بسیار کوچکی باشد اما باعث میشود عمر دی وی دی رایتر شما دو برابر شود!!!!

اگر شما از کاربرانی هستید که زیاد از دی وی دی رایتر خود استفاده میکنید برای مراقبت از دی وی دی رایتر باید به نکات زیر توجه کنید تا عمر و سرعت دی وی دی رایتر شما و کارایی آن بیشتر شود.

برای محافظت از دی وی دی رایتر خود به این نکته توجه داشته باشید که حتما قبل از گذاشتن دیسک درون دستگاه ابتدا آن را تمیز کنید تا لنز دی وی دی رایتر شما آسیب نبیند و همچنین هیچگاه درب دی وی دی رایتر را بیش از حد باز نگذترید و در مواقع غیر ضروری حتما ان را ببندید تا گرد و خاک وارد آن نشود ، باید در نظر داشته باشید که گرد و خاک بزرگترین دشمن قطعات کامپیوتر و لپ تاپ از جمله لنز دی وی دی رایتر است.

اگر متوجه شدید که سرعت خواندن دیسک شما کم شده باید به روش زیر عمل کنید

۱-ابتدا درب دی وی دی رایتر لپ تاپ خود را باز کنید. (البته برای لپ تاپ ) برای کامپیوتر لازم است که دستگاه باز شود.
۲-دست خود رابشویید و آن را خشک کنید

۳-با یکی از انگشتان خود فقط یک بار بر روی لنز دی وی دی رایتر لپ تاپتان دست بکشید تا لنز تمیز شود

( دقت داشته باشید که به هیچ وجه از دستمال و اسپری یا ….. برای پاک کردن استفاده نکنید چون هر گونه مایعی می تواند موجب بخار گرفتن لنز شده و به آن آسیب برساند )

۴-چون ممکن است درون محفظه ی دی وی دی رایتر پود فرش جمع شده باشد و با چرخش دیسک درون دستگاه این پود ها بر روی لنز نشسته و باعث فشار آوردن به دی وی دی رایتر و منجر به سوختن آن شود سعی کنید رون محفظه را هم تمیز کنید.

۵-سپس درب دی وی دی رایتر را ببندید و آن را امتحان کنید

 

در نظر داشته باید که دی وی دی میتواند به همراه خود ف خاک را به درون دستگاه منتقل کند پس حتما ان را با پارچه ای نرم تمیز کنید.

  fanavarinovin.mbesoft.ir فناوری نوین کازرونفناوری نوین کازرون

برچسب ها

یک نظر

  1. از شما سپاس گذارم مشکلی که من سه ماه داشتم بایک انگشت کشیدن روی لنز حل شد چون قبلا این تجربه رو داشتم که اگر با مواد پاک کننده ودسمال لنز رو پاک کنی بدتر مشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن