ترفندهامطالب ویژه

چگونه گوشی سایلنت ، گم شده یا دزدیده شده ی خود را پیدا کنید

index

گوشی سایلنت ، گم شده یا دزده شده ی  خود را پیدا کنید

در مواردی شما گوشی هوشمند خودتان را در مکانی از خانه و یا محل کار خود گم می‌کنید. بدون شک با زنگ زدن به شماره خود می‌توانید از طریق صدای زنگ آن را پیدا کنید. اما گاهی پیش می‌آید که گوشی شما در حالت سایلنت است. در این مواقع چه کار باید کرد؟

هر گوشی هوشمند اندرویدی به صورت پیشفرض دارای اپلیکیشنی به نام Android Device Manager است. برای دسترسی به گوشی خود از این طریق مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: ابتدا وارد این آدرس شوید و به حساب کاربری گوگلی که در گوشی خود نیز وارد کرده باشید، بروید.

مرحله دوم: پس از لاگین شدن نام دستگاه متصل به حساب کاربری گوگل خود را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

مرحله سوم: در پنجره جدید سه گزینه Ring (تماس) – Lock (قفل) و Erase (پاک کردن تمامی اطلاعات گوشی شما) به چشم می‌خورد. با کلیک بر روی گزینه Ring حتی در شرایط سایلنت بودن گوشیتان نیز آن به صدا درخواهد آمد.

حتی اگر گوشی شما در مکانی قرار گرفته (فاقد کد امنیتی است) که دوست ندارید دیگران به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند میتوانید با یک کلیک ساده برای تلفن همراه خود رمز عبور قرار دهید یا اگر گوشی شما گم شده و یا به سرقت رفته باشید با یک کلیک میتوانید اطلاعات خود را پاک کنید و یا اگر gps تلفن همراه شما روشن باشد میتوانید مکان دقیق گوشی خود را پیدا کنید.

یک نکته را متذکر میشویم که برای استفاده از قابلیت ها تلفن همراه باید به اینترنت دسترسی داشته باشد.

Android-Device-Manager-Locate

————————————————————————————————————————————————————————————————————–

قفل هوشمند

یک  قفل می‌تواند امنیت دستگاه شما را افزایش دهد. اما تصور کنید که ساعاتی را در منزل هستید و وارد کردن هر دفعه‌ی رمز دستگاهتان شما را خسته کرده است. برای این‌که در مواقعی شما از شر آن‌ها خلاص شوید می‌توانید از قفل هوشمند یا Smart Lock استفاده کنید. این ویژگی به شما کمک خواهد کرد تا بر اساس قابلیت‌های گوشیتان، بر اساس رفتن به یک موقعیت، بر اساس یک صدا، یک چهره، یک فرد و غیره گوشی شما از حالت قفل درآید.

برای فعال کردن این قفل به مسیر Settings > Security > Smart Lock رفته و گزینه‌ی مدنظر را جهت بازکردن هوشمند قفل انتخاب کنید.

Smart-Lock

 

موفق و پیروز باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن