ترفندهامطالب ویژه

خاموش کردن خودکار کامپیوتر

اوتوماتیک خاموش کردن سیستم
تایمر گزاشتن برای ویندوز

شاید برای هرکاربری پیش آمده باشد که دوست داشته باشد که کامپیوترش خود به خود بعد از زمان معینی خاموش شود یا با عبارتی برای سیستم خود تایمر بگذارد که وقتی زمان تمام شد سیستم خاموش شود. (این قابلیت برای والدینی که میخواهند استفاده ی فرزندشان را از رایانه مدریت کنند بسیار مفید است)

در این مطلب قصد معرفی یک ترفندهای کاربردی را خواهیم داشت که به واسطه آن، در صورتی که کاربر ویندوز‌های ۷ و ۸ و ۱۰ باشید، به آسانی می‌توانید یک زمان بندی در جهت خاموش شدن کامپیوترتان را تنظیم نمایید.

 آموزش خاموش کردن خودکار کامپیوتر:

مرحله اول: وارد دسکتاپ خود شوید.کلیک راست کرده و از زیر مجموعه های New، گزینه Shortcut را انتخاب نمایید. سپس پنجره ای باز خواهد شد.

Shutdown-1

مرحله دوم : در این مرحله کافیست تا از قدرت محاسباتی خود استفاده نماییم. همانطور که می‌دانید هر ۱ دقیقه ۶۰ ثانیه و هر ۶۰ دقیقه ۳۶۰۰ ثانیه می‌باشد. در اینجا ما با ثانیه ها سر و کار خواهیم داشت.

در اینجا کافیست تا عبارت shutdown –s –t 60 را در کادری که مربوط به Type the Location of the item هست وارد نمایم و گزینه Next را بزنیم. ( توجه داشته باشید که عدد ۶۰ به معنای ۶۰ ثانیه و ۱ دقیقه می‌باشد. به جای ۶۰ ثانیه که ما به عنوان مثال قرار دادیم می‌توانید هر مقدار زمانی که خواستید را به ثانیه قرار دهید)

Shutdown-2

مرحله سوم: در این مرحله از شما می‌خواهد که نامی برای این فایل خود انتخاب نمایید که ما عبارت Shutdown.exe را برمی‌گزینیم و در انتها کلید Finish را می‌فشاریم. ( توجه داشته باشید . حتماً باید در آخر نام انتخاب شده عبارت .exe را قرار دهید در غیر اینصورت فایل شما ساخته نخواهد شد)

Shutdown-3

کار تمام شد و هر موقع که بر روی فایل Shutdown که بر روی دستکتاپ شما ایجاد شده دابل کلیک نمایید، عملیات زمانبندی در جهت خاموش شدن سیستم شما انجام خواهد شد.

در صورتی که می‌خواهید زمان این فایل را تغییر دهید ابتدا فایل Shutdown را پاک کرده، سپس به ایجاد یک فایل جدید با زمان مدنظر خود بپردازید.

فناوری نوین کازرون

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن