آموزشهامقالات

مزایای صفحه کلید مجازی درگاه بانک

یکی از عمده سوالاتی که ممکنه توی ذهن خیلی از ما نقش ببنده اینه که چرا باید از کی برد درگاههای بانکی (کی برد مجازی) برای پرداخت اینترنتی استفاده کنیم ؟؟؟

در پاسخ باید بگم بسیاری از ویروسها ، بد افزارها ، و یا کرم ها و … ، ، به همراه خود برنامه ها و یا کدنویسی هایی به نام key loger دارن که این برنامه وظیفه ی ثبت و ضبط تمامی کلیدهای فشرده شده روی کی برد رو به عهده دارن ، که به محض اتصال به اینترنت یک رشته از مجموعه ی این کلیدها برای نویسنده ی کد یا ویروس ایمیل یا در هاستی بارگذاری خواهد شد ، این به این معناست که کلیه ی کلیدهای فشرده شده روی کیبرد که میتواند شامل رمزهای عبور ، نام ایمیل ، نام کاربری ، رمز عبور ویندوز ، رمز کارتهای بانکی و … باشد برای سارق ارسال می شود . در این صورت کافیست یکی از شماره ها  و یا  رمز یکی از کارتهای بانکی شما افشا  شود ، در این صورت سارق میتواند به راحتی از طریق شماره ی عابر بانک شما ، در اینترنت خرید انجام داده و یا عمل انتقال وجه را به یکی از حسابها انجام دهد و حساب شما را خالی کند ،

از طریق استفاده از کی برد های مجازی این امکان از سارق گرفته میشود ، چرا که در کی برد مجازی موس جای صفحه کلید (کی برد) را می گیرد.

 

در اینصورت به این سوال هم پاسخ داده شد که چرا عابر بانکها اجازه ی خرید روزانه بیش از ۳۰۰۰۰۰۰ تومان رابه مشترک بانکی نمی دهند ؟ این کار برای این است که اگر به هر دلیل کارت سرقت شد و یا رمز آن افشا شد ، سارق نتواند به طور یکجا همه ی حساب را خالی کند.

گروه نرم افزاری
گروه نرم افزاری

استفاده از کی برد مجازی بانک

حال شاید بپرسید که چرا اعداد کی بردهای  مجازی به هم ریخته هست ؟ دلیل این امر این است که بسیاری از key loger ها حتی حرکات موس را ذخیره می کنند که در صورت ثابت بودن کی برد مجازی میتوان حدس زد که چه اعدادی با موس کلیک شده است که این ترفند هم با تصادفی بودن محل شماره های کی برد مجازی در هر بار بارگذاری صفحه خنثی میشود.

سوال بعد اینکه : چرا معمولا خود شماره ی کارت از کی برد مجازی استفاده نمیکند ؟  واضح است که شماره ی کارت عابر بانک به خودی خود میتواند در اختیار دیگران قرار بگیرد هر چند بهتر است اینکار هم نسبت به افراد مطمئن انجام شود نه غریبه ها ، ولی به هر حال شاید بهتر بود بانک این مورد را هم به کی برد مجازی محول میکرد ، پاسخ این است که شماره ی عابربانک ۱۶ رقم است و قطعا تایپ کردن این اعداد توسط کیبرد مجازی ، کاربر را کلافه خواهد کرد ، پس برای احترام به کاربر و با توجه به ضروری نبودن این مورد ، این قسمت را از کی برد مجازی معاف کردند.

 

در صورت داشتن هر گونه سوال میتوانید اط قسمت دیدگاهها عنوان کنید.

کپی برداری از این مطلب با ذکر منبع  بلامانع است.

fanavarinovin.mbesoft.ir فناوری نوین کازرونفناوری نوین کازرون

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن